„Wełna była zła i izolacja była zła.”
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Kurp-piana izolacje natryskowe nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Kurp-piana izolacje natryskowe

„Wełna była zła i izolacja była zła.”

2017-08-11

Jak ważną rolę odgrywa decyzja o wyborze izolacji? Jakie konsekwencje możemy ponieść w związku z zastosowaniem nieodpowiedniej izolacji termicznej?

Zdjęcie nr 1

W przypadku zastosowania niewłaściwego materiału izolacyjnego lub jego nieprofesjonalnego montażu ponosimy fatalne skutki. Mianowicie, zimową porą płacimy duże rachunki za ogrzewanie, a w pomieszczeniach i tak jest chłodno, letnią porą zaś temperatura w pomieszczeniach jest bardzo wysoka, a komfort przebywania czy spania, w takich pomieszczeniach nie należy do przyjemnych. Z roku na rok parametry termoizolacyjne pogarszają się, w następstwie czego pojawiają się wykwity pleśni i ciemne plamy, które wraz z upływem czasu powiększają się, stając się szkodliwymi dla zdrowia mieszkańców.

W opisanej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem jest wymiana izolacji, co niestety wiąże się z poważnym remontem budynku. Otóż, aby prawidłowo wykonać operację wymiany izolacji poddasza, należy zdemontować pokrycie dachowe lub całą zabudowę wykonaną z G-K (karton-gips). W obu przypadkach jest to bardzo kosztowna inwestycja i ponowny wydatek, tym razem odpowiedniej izolacji.

Zdjęcie nr 2

Reasumując: wybór właściwej izolacji, jak również ekipy zajmującej się montażem, jest bardzo ważnym elementem podczas projektu i budowy domu, gdyż skutki, które mogą wystąpić w bardzo krótkim czasie po zakończeniu budowy, są ogromne, m.in.: wysokie rachunki za ogrzewanie, demontaż i ponowny montaż zabudowy G-K lub połaci dachu, ponowny koszt porządnej izolacji.

Powyższej sytuacji możemy uniknąć, stosując izolację natryskową pianą poliuretanową. Piana poliuretanowa jest produktem, który zastosowany na poddaszu, dzięki szczelności izolacji, jest w stanie osiągnąć odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła, a tym samym pozwala uzyskać bardzo duże oszczędności energii. Jednocześnie piana otwartokomórkowa stosowana na poddaszach jest produktem paroprzepuszczalnym, „oddychającym”, zapewniającym cyrkulację powietrza. Profesjonalnie zaaplikowana piana PUR pozwala nam cieszyć się przez bardzo długi czas komfortową atmosferą w budynku, dostarcza tym samym korzystne dla samopoczucia, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia warunki wewnętrzne. Wykorzystanie tej metody termoizolacji to przede wszystkim zadowolenie z niskich kosztów ogrzewania, uzyskanie chłodu w trakcie upałów i brak powrotu do tematu ocieplania budynku.


Opracował:
Marcin Deptuła
Kurp-piana izolacje natryskowe